Ogļhidrāti visvairāk ietekmē glikozes līmeni asinīs!2
Izvairieties no pārstrādātas pārtikas, jo tā satur tukšas kalorijas. Tā vietā dodiet priekšroku dārzeņiem un dabiskam uzturam. Vērojiet uzņemto ogļhidrātu daudzumu un regulāri pārbaudiet glikozes līmeni asinīs.
Ogļhidrāti ir barības vielas, kas ķermenim nodrošina lielāko daļu enerģijas. Tādēļ tie ir ļoti svarīgi, ja runājam par veselīgu uzturu. Ir dažādu veidu ogļhidrāti, kas atšķirīgi ietekmē cukura līmeni asinīs (ātri vai lēni). Tas nozīmē, ka jums ir jākontrolē ogļhidrātu veids un daudzums, ko apēdat.
Vai jūs interesē, cik daudz ogļhidrātu apēdat?
Sāciet uzskaitīt ogļhidrātus4 savās ēdienreizēs, dzērienos un uzkodās tūlīt! Uzturvērtības etiķetē ir redzams, cik daudz ogļhidrātu satur attiecīgais produkts. Pārtikai bez etiķetēm, piemēram, svaigiem augļiem un dārzeņiem, varat aprēķināt ogļhidrātu daudzumu, ko tā satur. Ja reģistrējat ogļhidrātu uzņemšanu un cukura līmeni asinīs pirms un divas stundas pēc ēšanas, jūsu diabēta aprūpes komanda var redzēt, kā jūsu ķermenis reaģē uz dažādām maltītēm un atbilstoši plānot jūsu individuālo medikamentu lietošanu (ja tā ir nepieciešama) un maltīšu plānu. Konsultējieties ar savu ārstu par jums piemērotāko diētu.
Ogļhidrātu uzskaite4
Atkarībā no tā, cik daudz no katra ogļhidrātu daudzuma apēdat, cukura līmenis asinīs paaugstināsies ātri vai lēni. Tādēļ ogļhidrātu uzskaite ir labs veids, kā kontrolēt cukura līmeni asinīs.
Diēta un fiziskas nodarbības
Individuāls diētas plāns un regulāras fiziskās aktivitātes vienmēr ir ārstēšanas daļa. Veselības aprūpes speciālisti parasti iesaka mērenas intensitātes fiziskas nodarbības vismaz 30 minūtes dienā, lielākajā daļā dienu. Tās var būt ātra pastaiga, peldēšana vai pirmsdzemdību joga.3